środa, 15 kwietnia 2015

Absolwent na rynku pracy

Liczba osób bezrobotnych rośnie, także wśród ludzi wykształconych. Dziś zdana matura, a tym bardziej studia nie dają nam pewnej pracy w zawodzie. Niestety. Pracodawcy mają dość paradoksalne wyszukiwania nowych pracowników – najlepiej młoda osoba, z wyższym wykształceniem, z kilkuletnim doświadczeniem i gotowa pracować po godzinach. 
Wiadomym jest, że absolwentom coraz gorzej szuka się pracy. Kończą oni niekiedy bardzo trudne kierunki, a pracy nie ma, bo nie masz doświadczenia. W takim razie gdzie to doświadczenie nabyć? Wynika więc, że po kilku latach studiów najlepiej byłoby przez kolejne kilka lat przyjąć pracę-wolontariat, by zdobyć owe doświadczenie. 
Ale z czego żyć? 
Cóż, to już nikogo nie interesuje. Jeśli chcemy być wziętymi absolwentami na rynku pracy starajmy się wybierać zawody przyszłościowe, bądź takie, w których już teraz brakuje chętnych do pracy. Jednym z nich są lekarze, którzy już na studiach są podkupywani przez szpitale. Mogą oni wybierać w ofertach, gdyż jest na nich spore zapotrzebowanie zarówno w Polsce jak i zagranicą. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz