wtorek, 31 marca 2015

Lotto online

Można powiedzieć, że niemal każdy z nas miał do czynienia  hazardem. W końcu kto nie puszczał zakładu w Lotto? Reguły bardzo proste, gorzej z wygraną. Dziś możemy zgarnąć wygraną już za trzy dobre skreślone liczby. Ale ciężko trafić nawet to, a co dopiero 6? Jednak ludzie wygrywają. Szczęściarze nie opowiadają swoich historii, bo po co? Nie ma tu sztywnych zasad, które z góry skazują nas na wygraną. Liczy się po prostu szczęście. Od tak niedawna w sieci powstają serwisy, dzięki którym możemy puścić zakład internetowo. Z racji tego, że właściciele strony muszą również na nas zarobić, zakład kosztuje kilkanaście groszy więcej, niżeli w kiosku. Tu także możemy skreślić własne szczęśliwe liczby, bądź postawić na chybił trafił. Pytanie korzystających z takich serwisów jest jedno: czy warto komuś uwierzyć? Czy ktoś nie chce nas naciągnąć? W końcu fizycznie nie posiadamy kuponu. Jest to z pewnością bardzo wygodne, ale czy bezpieczne? Na to pytanie każdy z nas odpowie na własny sposób. Szkoda jednak byłoby stracić główną wygraną…

niedziela, 29 marca 2015

Piosenki – sposobem na naukę języka obcego

Nauka to nie tylko sterta książek i monotonne ćwiczenia dzień w dzień. Nauka języków obcych może być bardzo ciekawa i fascynująca, a uczyć możemy się na kilka sposobów. Kto z nas nie chciałby ucząc się bawić, czy też spędzać fajnie czas? To możliwe. Jeśli słuchasz dużo muzyki, dodatkowo tej zagranicznej to możesz się poprzez to uczyć języka obcego. Niezależnie od tego czy uczysz się języka angielskiego czy hiszpańskiego – takich piosenek w Internecie jest mnóstwo! Oczywiście nie wszystkie piosenki się do tego nadają. Należy starannie wyselekcjonować takie utwory. W sieci z łatwością znajdziecie proponowane utwory. Ich stopień trudności nie może być zbyt wymagający, by zniechęcił Was do dalszej nauki. Dzięki tej metodzie możecie doszkolić swoje słuchanie ze słuchu. Większości artystów różnie interpretuje, wymawia słówka, dzięki temu szybciej zrozumienie ludzi zagranicą. A zmiana akcentu nie będzie dla Was czymś zaskakującym. Oczywiście z biegiem czasu warto słuchać coraz to trudniejszych piosenek.

czwartek, 12 marca 2015

Inwestycje a szczęście

Wielu inwestorów gra bardzo ryzykownie, choć w niektórych przypadkach można zazwyczaj najwięcej zarobić. 
Jak mówią: kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. 
Mimo to nie można inwestować w produkty, bądź usługi na których absolutnie się nie znamy. Oczywiście możemy zasłaniać się tu szczęściem – życiowym, ale zazwyczaj chwilowym. Dlatego nie można przesadzać z inwestycjami na takim poziomie rozumowania. Jest to oczywiście ważny czynnik, ale wiele inwestycji to nie samo szczęście. Większości milionerów pracowało na swoje imperia latami. 
Każda reguła ma swoje wyjątki i w tych szeregach są także szczęśliwcy. Sztuką jest jednak w odpowiednim momencie powiedzieć sobie dość, by nie stracić tego, co tak szybko przyszło nam się dorobić. A to najczęstszy błąd wielu początkujących. Myślimy, że dobra passa nigdy się nie skończy, a życie jest nieprzewidywalne. Całe oszczędności możemy zainwestować na kolejny projekt i tym razem wszystko stracić. Nie bez znaczenia mówi się, że wszystko niesie ze sobą ryzyko. 

środa, 4 marca 2015

błyskawiczny posiłek

Jako szybki posiłek najczęściej konsumujemy bułki, lub nie jemy nic.

Ale czajnik bezprzewodowy bywa aktualnie w prawie każdym biurze, placówce.

zupka z kotletami sojowymi (3)